вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 7
home Занимливости

ФОТО: Ова е најубавата плажа за 2020 година

ФОТО: Ова е најубавата плажа за 2020 година

Интернет страната Trip Advisor секоја година доделува признанија за одредени дестинации во зависност од нивните рецензии и коментари.

Според тоа утврдено е дека најубавата плажа за 2020 година се наоѓа во Сицилија.

Плажата со име Spiaggia dei Conigli (позната и под името Rabbit beach) се наоѓа на осторвчето Лампедуза и се смета за едно од најубавите места во цела Италија.

Убавите нијанси на морската вода и долгата песочна плажа потсетуваат на убавините на Карипското море и Сејшелите.

Коронавирус