четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 41
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на семејство погодено од несреќата во Тетово

home Занимливости

ФОТО: Ова е најгрдото куче на светот

ФОТО: Ова е најгрдото куче на светот

На 30-от натпревар „Најгрдо куче на светот“, кој традиционално се одржува во Калифорнија, годинава титулата ја освои англискиот булдог со исплазен јазик, Заза.

Сопственичката на Заза за грдотијата на нејзиното милениче ќе добие 1.500 долари. Деветгодишната Заза со розова каишка просто „ги засени“ своите соперници, од кои некои се и без влакна, или пак имаат мек јазик што не можат да го држат зад заби.

На минатогодишниот натпревар, „шампион“ беше големата „згоена и отечена“ Марта, тешка околу 57 килограми, женка од расата неаполски мастиф.

Коронавирус