петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 117
home Занимливости

ФОТО: Ова е двојникот на Мистер Бин- живее во Бугарија и е атракција во градот

ФОТО: Ова е двојникот на Мистер Бин- живее во Бугарија и е атракција во градот

Најголемиот комичар на денешното време Ројан Аткинсон има свој двојник во Дупница, Бугарија.

Се работи за маж кој е многу сличен на популарниот Мистер Бин.

31-годишниот Мирослав Иванов е една од атракциите во градот поради огромната сличност со познатиот актер.

Мистер Бин од Дупница работи во локална фирма и е миленик на своите колеги.

Коронавирус