четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 149
home Занимливости

ФОТО: Објави селфи веднаш после несреќа, а сите го забележаа само овој детаљ

ФОТО: Објави селфи веднаш после несреќа, а сите го забележаа само овој детаљ

Медицинската сестра, 25 годишната Шелби Паган од Бостон во американската сојузна држава Масачусетс не ни сонувала дека ќе стана толку популарна откако преживеала сообраќајна несреќа.

Имено, таа останала без гориво кога автомобил при брзина од 90 километри на час се забил во неа. Девојката во болница завршила во болница поради повреди на грлото на матката, внатрешни повреди на главата, јаки главоболки и нагмечувања на колената.

Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија со заштита за својот брат од брза помош и напишала дека доживеала тешка несреќа, но дека за среќа е добро.

Сепак, она што многумина веднаш го забележаа е нејзината шминка, која и понатаму беше постојана, односно црното моливче со кое ги нацртала очите. Иако маскарата од плачење целосно и размачкала, т.н. ајлајнер и понатаму стоел недопрен како што го ставила.

Иако сообраќајката се случила уште во јуни минатата година, за Шелби овие денови пишуваат скоро сите светски медиуми, но и за ајлајнерот за кого ова е одлична реклама.

Дека ајлајнерот е навистина постојан, јавноста се увери кога уште една девојка исто така доживеала несреќа, таа објави фотографија со совршено нашминкани очи после несреќата. Станува збор за девојката Маделејн Дан, која имала сообраќајка со својот велосипед.