четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

ФОТО НА НЕДЕЛАТА: Македонски Дедо Мраз на насловните страни на светски магазини

ФОТО НА НЕДЕЛАТА: Македонски Дедо Мраз на насловните страни на светски магазини

Страниците на повеќе светски магазини се исполнети од македонскиот Дедо Мраз кој беше дел од дедомразовската трка во Скопје.

На трката викендов учествуваа лица од различна возраст облечени како Дедо Мраз, а должината на патеката за трка беше два километри.

Коронавирус