вторник, 4. август 2020. Вести денес: 190
home Занимливости

ФОТО: Мистериозна вдлабнатина на авионот кој принудно слетал во Њујорк

ФОТО: Мистериозна вдлабнатина на авионот кој принудно слетал во Њујорк

Авион од компанијата „Делта“ кој летал од Флорида морал принудно да слета на аеродромот ЏФК во Њујорк поради како што се наведува судар со птица?!

На клунот на авионот како што може да се види на фотографиите има необична вдлабнатина, што веднаш предизвика низа на шпекулации на социјалните мрежи.

Ербасот А319 со 43 патници во моментот на мистериозната несреќа и судар летал кон аеродромот „Ла Гварди“ во Њујорк.

Според наводите на компанијата „Делта“ авионот влетал во јато на птици поради што пилотуте морале веднаш да реагираат и принудно да слетаат на најблискиот аеродром.

Коронавирус