среда, 31. мај 2023. Вести денес: 1
home Занимливости

ФОТО: Мажите почнале да трчаат по неа откако намалила 40 килограми, па решила да ги тестира

ФОТО: Мажите почнале да трчаат по неа откако намалила 40 килограми, па решила да ги тестира

Направи само една мала промена и во истиот момнт откри кој од мажите ја „брка“ само поради нејзиниот изглед.

20 годишната Кристал Адам ослабела преку 40 килограми и поради тоа решила да спроведи мал експеримент за да дознае дали мажите сакаат да се забавуваат со неа од вистински причини или само ги интересира секс и нејзиното ново тело.

It is what it is

A post shared by Crystal Breeze? (@crystal_breeze_) on

Одлучна да дознае како мажите би гледале на неа да не ги изгубела килограмите, ја променила својата слика на сајтот за забавување и почнала да ги следи реакциите.

Кога имала преку 100 килограми, не добивала ни дел од вниманието кое го добива сега.

Reading through some old journal entries really made me realize my worth. I used to be so depressed and so suicidal because of the way people used to talk about me and treat me because of my weight. I know so many people go through the same thing and it sucks. I remember laying in bed at night almost every day crying because I didn’t want to live anymore. To some people this might look like two different girls but I’m still the same girl in the first picture as I am in the second picture, just a little less naïve. Yet most still look at both pictures and judge them separately even though it’s the same girl. Our society is corrupt and it’s sad. I want to let every single person reading this now that you’re beautiful no matter the size, you should strive to be healthy and be a better you. But don’t let other people cloud your judgment on how incredible you are big or small

A post shared by Crystal Breeze? (@crystal_breeze_) on

„Прво ќе бидам со новите слики, а потоа ќе ги заменам со старите слики на кои имам вишок килограми“ изјави таа.

Откако ги сменила сликите, мажите со кои моментално разговарала останале шокирани.

Еден во истиот момент решил да ја избрише, другите се чувствувале излагано, а имало и такви кои останале без зборови.

Едно сингл момче напишало: „Не е важна надворешноста, туку она што се крие во внатрешноста“.

Откако го спровела овој мал експеримент, Кристал одлучила се да признае.

„Резултатите покажале дека сепак постојат мажи на кои им се допаѓаат жените без оглед на нивниот изглед. Ако сте дебела личност, немојте да се грижите, бидејќи постојат мажи на кои им е важна вашата личност, а не бројката на вагата, објави таа.

Еве како сега изгледа Кристал со 40 килограми помалку:

A que hora sales por el pan?

A post shared by Crystal Breeze? (@crystal_breeze_) on

Happy new year stay safe babes ♥️?

A post shared by Crystal Breeze? (@crystal_breeze_) on

Happy turkey day babes!!! I love you all♥️?

A post shared by Crystal Breeze? (@crystal_breeze_) on