четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 141
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

ФОТО: Математичка загатка која го полуде интернетот, можете ли да ја решите?

ФОТО: Математичка загатка која го полуде интернетот, можете ли да ја решите?

Математичка загатка со банани, часовници и геометриски фигури предизивика лавина коментари на интернет.

Обидете се да дојдете до решението за кое ќе треба малку да размислите.

 

Решението ќе го најдете во видеото во продолжение.

Коронавирус