среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 90
home Занимливости

ФОТО: Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

ФОТО: Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Во Малезија, мајмун украл телефон и неколкупати си направил самослик… Закриѕ Роѕи (20), момчето сопственик на телефонот „се пофали“ со тоа на Тик-ток и ги објави сликите.

По два дена, животното го вратило телефонот.

Мајмунот го украл со знакче со јаболко од собата на момчето и во еден миг, се чини дека се обидел да го изеде.

Коронавирус