понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 64
home Занимливости

ФОТО: Куче херој спасило семејство од сигурна смрт

ФОТО: Куче херој спасило семејство од сигурна смрт

Индиско семејство останало живо откако нивното куче било доследно во намерата да ги разбуди и на тој начин да ги спаси од сигурна смрт.

Кучето со лаење и цвилење успеало да ги разбуди луѓето кои го избегнале одронот на земја по кој настрада нивната куќа.

Маханан и неговото семејство спиеле која нивното куче почнало неконтролирано да лае околу 3 часот наутро.

-Сфативме дека нешто не е во ред и побрзавме да излеземе надвор, раскажал Маханан.

Штом изглегле, куќата се срушила.

Високите водостои по монсунските дождови се лчести во туристиската област на југот од Индија каде во последните деца починаа 39 лица, а над 100.000 останаа без покрив над главата.