понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

ФОТО: Крави ги изненадија туристите на една од најскапите грчки плажи

ФОТО: Крави ги изненадија туристите на една од најскапите грчки плажи

Светски позната плажа на Миконос, Кало Ливади неодамна имаше неочекувани гости кои не се заморуваа за прескапите лежалки.

Стадо крави се појави на плажата на Миконос, а освен што влегле во водата, тие неколку пати се прошетаа на плажата.

Најлогичното објаснување е дека кравите побегнале од селото над плажата, па во потрага за вода стигнале на плажата.

Биле во пријателско расположение и не направиле никакви проблеми. Сепак, не сакале да платат за лежалки.