вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 62
home Занимливости

ФОТО: Како изгледа градник од милион долари?

ФОТО: Како изгледа градник од милион долари?

Модната куќа Victoria’s Secret го претстави новиот градник Fantasy Bra со кој ќе ја отвори годинашната ревија на долна облека.

Честа да го носи „градникот од соништата“ оваа година ѝ припадна на Швеѓанката Елса Хоск, модел со седумгодишен стаж меѓу Ангелите на Victoria’s Secret.

Градникот го дизајнираше Swarovski и се состои од 21.000 дијаманти, а неговата вредност се проценува на 1 милион долари.

Изработката на Fantasy Bra траеше 930 часа, а покрај градникот, Елса ќе носи и кристален ѓердан и белегзија што за Swarovski ги дизајнираше Кристофер Кејн.

„Ова е најубавиот градник што некогаш сум го видела и одлично се вклопува во мојот личен стил. Ме враќа во 90-тите и целиот е направен од дијаманти – тоа за мене е совршено“, беше првата реакција на Елса кога го виде градникот.

Ланскиот Fantasy Bra чинеше двојно повеќе и беше изработен од злато и опточен со повеќе од 6.000 скапоцени камења, меѓу кои дијаманти, жолти сафири и син топаз. Го носеше Лаис Рибеиро.

Годинашната ревија на Victoria’s Secret ќе се одржи задутре, на 8 ноември, во Њујорк.

Коронавирус