среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

ФОТО: Идентични близначки се породиле во ист ден, бебињата имаат иста тежина и должина

ФОТО: Идентични близначки се породиле во ист ден, бебињата имаат иста тежина и должина

Идентични близначки од САД родиле момчиња, во иста болница, во само неколку часа разлика. Џил Џустинијани го родила синот Оливер во 18:39 часот, а Ерин Чеплак, во 23:31 ч. го дочекала својот Силас, во болницата „Анахајм Кајзер“ во Калифорнија.

Децата се родиле со иста тежина и должина – 3.620 грама и 50,8 сантиметри.

Близначките си помагаа една на друга за време на бременоста, па нивните сопрузи и се шегуваа дека тие две може да се породат во ист ден.

– Какви се шансите за ова? Не можам да верувам дека ова се случува!, се присети Џустинијани.

Сестрите биле и пуштени од болница ист ден со своите бебиња.

Коронавирус