среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Оваа девојка им објави војна на совршените фотографии на социјалните мрежи

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Оваа девојка им објави војна на совршените фотографии на социјалните мрежи

Нереалните стандарди за совршенство предизвикуваат стрес кај многу луѓе, бидејќи се плашат дека можеби не се доволно добри и дека нема да соберат доволно лајкови поради тоа. Сакајќи да се избори против тоа, 21-годишната Мишел Луи одлучила на малку поинаков начин да ги претстави фотографиите од своите патувања. Таа не прави многу, само не се труди да биде совршена.

Мишел се фотографира пред познатите градби, но не гледа заводливо во камерата, не ги испрчува усните напред и не се труди да биде совршена.

 

Коронавирус