среда, 20. март 2019. Вести денес: 0
home Занимливости

ФОТО: Девојка во танга се возела на мотор, а откако полицијата ги приметила и застанала еве што се случило

ФОТО: Девојка во танга се возела на мотор, а откако полицијата ги приметила и застанала еве што се случило

Филипинската полиција застанала непристојно облечен пар на мотор и наредила девојката да го покрие својот задник кој бил во танга. Им издале и казни за „непристојни туристи“.

На неидентификуваниот пар дозволено им е да го продолжат патувањето на туристичкото место, но инцидентот ги вознемирил жителите кои се жалеле дека парот ги навредил локалните жители со својата неадекватна облека пишува деили меил.

– Туристите треба да се однесуваат како луѓето кои живеат во истото место – рекла Мари жител на туристичко место на Филипини.