среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Занимливости

Фикусот дома не смее да стои на одредени места – носи пари, мир и среќа

Фикусот дома не смее да стои на одредени места – носи пари, мир и среќа

Омилената куќна билка на многумина фикусот, според Фенг Шуи носи многу среќа, здарвје и благосостојба во домот.

Сепак, важно е и каде ќе биде поставена оваа билка во домот. Според древната кинеска техника, треба да биде на југоисток од станот. Носи среќа, мир и хармонија во домот.

Се смета дека штити од немаштија и носи пари.

Држете го далеку од североисток, југозапад и централните делови на станот или куќата.