понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Занимливости

Еволуцијата на танцот: Оваа хит снимка е прегледана 21 милион пати, уживајте и вие (ВИДЕО)

Еволуцијата на танцот: Оваа хит снимка е прегледана 21 милион пати, уживајте и вие (ВИДЕО)

На Фејсбук се појави видео кое прикажува како танцот се менувал од 1920-те до 2000-та година и така веднаш стана вирален.

„Еволуцијата на танцот“, пишува покрај видеото кое е објавено на страницата „Road 2 Profesional DJ“, а за само една недела само на Фејсбук го прегледале повеќе од 21,5 милиони луѓе.

Погледнете зошто…

Парламентарни избори 2020