среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

ЕМОТИВНО: Возачот на автобусот секој ден и прави фризура на малата Избела, чија мајка починала (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Мајката на Изабела починала пред две години од ретка болест и додека таткото Филип како да се грижи за себе, една работа не можел да ја знае, а тоа е што ќе биде со нејзината коса. Последно што му текна одлучил да ја исече косата. Меѓутоа кога косата и пораснала, можела само да исчешла и да ја врзе во реп.
ЕМОТИВНО: Возачот на автобусот секој ден и прави фризура на малата Избела, чија мајка починала (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Љубезна жена- возач на автобус решила да и помогне на девојче да ја поврати самодовербата откако нејзината мајка починала. Таа секојдневно и ја средува косата пред да ги однесе деца во училиште.

Трејси Ден, имено успеала да и помогне 11 годишната Изабели Пиери да ја намести косата затоа што нејзиниот татко не знаел како.

Мајката на Изабела починала пред две години од ретка болест и додека таткото Филип како да се грижи за себе, една работа не можел да ја знае, а тоа е што ќе биде со нејзината коса. Последно што му текна одлучил да ја исече косата. Меѓутоа кога косата и пораснала, можела само да исчешла и да ја врзе во реп.

Добродушноста на Треси следела откако дознала дека боледува од ракот на дојката. Секој таа одвојува малку време да и направи некоја нова фризура.

-Кога пред седум дознав дека боледувам од ракот на дојката, се прашував кој ќе се грижи за моите деца  и сакав да помогнам. Не дека мојот сопруг не можеше тоа да го прави, но тоа обично мајките го прават. Тие ги средуваат децата, откри Трејси зошто почнала да и помага.

Изабела сега се радува секое утро да види што Трејси ќе и направи. И нејзините професорки ги забележиле промените кај неа, пишува Мирор.

Таткото на девојчето и е многу благодарен на Трејси.

Сега и другите девојчиња во автобусот бараат од неа некоја нова фризура и таа никогаш не ги одбива.