сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

Емотивно видео кое мора да го погледнете: Крава одгледала куче, по 2 години пробале да ги разделат- ова е епилогот

Емотивно видео кое мора да го погледнете: Крава одгледала куче, по 2 години пробале да ги разделат- ова е епилогот

Откако мајката на малото кутре Роки умрела набрзо по породувањето, една крава сама го одгледала сирачето.

Две години живееле заедно- јаделе, си играле, спиеле еден покрај друг во шталата. Роки секаде ја следел кравата, но фармерот решил да ја подари кравата на друг фармер во близина.

Тоа многу го погодило Роки. Тој лаел, плачел, одбивал да јаде и го минал денот чекајќи мајка му да се врати. Во еден момент, Роки дури и истрчал од фармата да го следи гласот на кравата додека мукала од својата нова штала.

На крајот, фармерот се предомислил и решил да ја зарджи кравата заради животинчето кое ја сака.

Погледнете го ова преемотивно видео.

Коронавирус