вторник, 20. август 2019. Вести денес: 118
home Занимливости

Експресен грабеж: За 10 секунди остана без 74.000 долари

Експресен грабеж: За 10 секунди остана без 74.000 долари

Во понеделникот во Мајами се случи грабеж во кој на сопственикот на продавница за накит му беа украдени 74 000 долари.

Грабежот се случи пред продавницата во 18 часот, а на екраните на камерите за надзор се гледа дека сопственикот зборува со вработен кога се приближува црн камионет.

Од него излетал крадецот со пушка и од сопственикот украл часовник вреден 60.000 долари и прстен од 14.000 долари.

Иако сопственикот со автомобил се обидел да го фати крадецот, а вработениот ја повикал полицијата, тој сè уште е на слобода.