вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 31
home Занимливости

Ефикасен и ефтин трик да ја вратите црната боја на алиштата

Ефикасен и ефтин трик да ја вратите црната боја на алиштата

Ако вашата омилена црна гардероба почне да бледее, не грижете се постои едноставен трик зса да го спречите тоа.

Имено црната боја има тенденција да бледе, па се што ви треба е црн бибер.

Откако ќе ги ставите алиштата во машина во бубањот додадете една кафена лажичка црн бибер во прав.

Потоа уклучете ја машината и исперете ги алиштата на стандарна програма.

Облеката бледее поради насобраната колинина на детергент на алиштата, а абразивноста на биберот ќе ги стопи овие остатоци, додека на црната боја ќе и даде додатно црна боја.

Коронавирус