петок, 20. мај 2022. Вести денес: 150
home Занимливости

Едноставен трик со кој ќе ги отстраните гребнатините од вашиот телефон

Едноставен трик со кој ќе ги отстраните гребнатините од вашиот телефон

Ви откриваме еден ефикасен трик, кој брзо ќе ги отстрани непријатните гребнатини на вашиот телефон.

Се што Ви е потребно е прашак за пециво, малку вода и еден сад во кој ќе ги мешате состојките.

Помешајте ја смесата додека не стане еднаква, а потоа нанесете ја на парче ткаенина и со кружни движења нанесувајте ја на оштетениот дел од телефонот.

Потоа со крпа исполирајте го телефонот.

Пробајте го овој едноставен трик и ќе бидете задоволни од резултатот.

Коронавирус