среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 114
home Занимливости

Една мајка стана хит на интернет: „Ги учам своите ќерки дека невиност не постои“ (ВИДЕО)

Една мајка стана хит на интернет: „Ги учам своите ќерки дека невиност не постои“ (ВИДЕО)

Кејси Лакурт стана хит на социјалните мрежи кога објасни зошто ги учи своите ќерки дека невиност не постои.

Како што изјави во видеото на ТикТок, невиноста е само концепт креиран од патријаршијата за да ги контролира жените и не служи на ништо друго освен да предизвика чувство на лично незадоволство.

– Ако сте имале секс во одреден момент од вашиот живот, тоа не може да ја намали вашата вредност. Не ве менува вас како личност. Сексот е важен, но секогаш треба да биде голема работа, а не само првиот пат, целиот концепт е бесмислен, рече таа.

Таа додаде дека ги учи своите ќерки пред сè и да бидат добри луѓе и да донесуваат одлуки затоа што е паметно, не затоа што така е напишано во книга.

По првото видео, таа сними уште едно, на истата тема. Во него, таа објаснува дека меѓусебната согласност е важна кога станува збор за сексот и дека ги учи своите ќерки дека е сосема во ред да кажат кога не сакаат некој да ги прегрне и бакне.

Многу од нејзините родители и одговорија во коментарите, поддржувајќи ја, претежно истакнувајќи дека таа има многу интелигентен пристап кон сексот.

@book_mama#stitch with @nevadashareef #virginityisamyth #madmoms #fuckthepatriarchy

♬ original sound – Your Mom

Коронавирус