сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 131
home Занимливости

ЕДНА Е МАКЕДОНИЈА: Македонски капетан со целиот тим на бродот од Пацификот со поддршка за ракометарите (ВИДЕО)

На видеото кое е снимено на брод пловејќи по Пацификот се гледа и слуша како странци извикуваат дека „Ние сме Македонија“ и дека „Една е Македонија“.
ЕДНА Е МАКЕДОНИЈА: Македонски капетан со целиот тим на бродот од Пацификот со поддршка за ракометарите (ВИДЕО)

Поддршка за македонските ракометари од Пацификот.

Интересно видео се појави на социјалните мрежи по повод вечерашниот меч на македонската ракометна репрезентација со домаќинот Австрија.

На видеото кое е снимено на брод пловејќи по Пацификот се гледа и слуша како странци извикуваат дека „Ние сме Македонија“ и дека „Една е Македонија“.

Инаку капетанот на бродот според нашите информации е токму Македонец кој е и иницијатор на ова интересно видео во кое се дава поддршка за Македонија.

Локални избори 2021