петок, 23. јули 2021. Вести денес: 143
home Занимливости

Две разиграни кученца ги освоија симпатиите на преку 7 милиони луѓе на Фејсбук, и тоа е со причина (ВИДЕО)

Две разиграни кученца ги освоија симпатиите на преку 7 милиони луѓе на Фејсбук, и тоа е со причина (ВИДЕО)

Две разиграни чау чау кученца со двојна маичка ги освоија симпатиите на над 7 милиони луѓе, кои ги погледнаа на Фејсбук! И тоа со причина!

Видеото прикажува како две четириножни пријателчиња како на симпатичен начин се „расправаат”. Нивната „игра” се смееше на целиот свет, и видеото сè уште беше погодено на социјалните мрежи.

Чау чау е куче, кое со векови се наоѓало во кинескиот двор. Кинеските цареви го држеле како чувар, куче за лов, но, пред сè, да покажат моќ и богатство.

Чау чау е многу интелигентно, внимателно, независно и верно куче. Тој кој ќе ја добие довербата, може да биде сосема сигурен во неговата непоколебливост и лојалност.

 

ลูกหมี หรือ ลูกหมา ยังก่ะตุ๊กตา

Gepostet von Sbobet-8 am Donnerstag, 22. Oktober 2015

Коронавирус