сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Занимливости

ДРАМА: Бега од венчавка – младата трча колку што ја држи силата, младоженецот се обиде да ја спречи (ВИДЕО)

ДРАМА: Бега од венчавка – младата трча колку што ја држи силата, младоженецот се обиде да ја спречи (ВИДЕО)

Сигурно сте слушнале дека невеста рекла „не“ на свадбата или дека побегнала од церемонијата, но ретко кој може да замисли дека тоа навистина се случува.

Најдовме видео на социјалната мрежа ТикТок, во кое невестата бега од венчавката, па влегува во автомобилот во кој ја чека возачот и бега, додека младоженецот трча по неа, но тој не успеа да ја стигне. Сè што успеа да стори е да го фрли чевелот кон автомобилот во кој таа побегна.

Ова видео е направено како смешна скица, а автор е девојче по име Нина Драма на ТикТок, а нејзиното вистинско име е Нина Мари Даниели.

@ninadramaWhat would u do? 😳 POV in @brittneyraeallday page 👰🏻💔 #wedding #weddingdress #fail #valentinesday #ninadrama #funny

♬ original sound – Nina Marie Daniele

На овој профил вообичаено се разгледуваат многу ситуации поврзани со секојдневниот живот на паровите, но секогаш со одредена количина хумор.

Коронавирус