понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Занимливости

Досега невидено во „Сè или нешто“: Елена шокираше по само две отворени кутии!

Досега невидено во „Сè или нешто“: Елена шокираше по само две отворени кутии!

Македонската јавност досега имаше можност да види многу случки во квизот „Се или мешто“ кој се емитува на Сител телевизија, но вечерашната емисија сама по себе е посебна.

Имено, натпреварувачката Елена успеа да направи нешто кое досега не му успеало на ниту еден натпрварувач, а нејзиното „достигнување“ нема да се памти по добро.

Елена, верувале или не, во само првите две кутии, успеа да ги отвори двете најголеми суми.

Имено, во првата кутија која ја отвори натпреварувачката имаше 250.000 денари, додека веќе во втората отворена кутија се наоѓаше највисоката сума, односно 1 милион денари.

Сепак, на Елена Пешовска за утеха во игра и останаа 35.000 и 100.000 денари.

Коронавирус