среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 116
home Занимливости

Доналд Трамп стана дедо по десетти пат

Доналд Трамп стана дедо по десетти пат

Американскиот претседател Доналд Трамп стана дедо по десетти пат. Сопругата на неговот син Ерик – Лара роди девојче.

Бебето се вика Каролина Дороти Трамп. Тоа е второ дете на двојката. Нивниот син Ерик Лук ќе наполни две години во септември.

Трамп (73) има пет деца од три различни жени.

Ерик (35) е трето дете на Доналд Трамп. Тој е главен извршен директор заедно со брат му Доналд помладиот на главната компанија на нивниот татко.

Лара (36) е поранешен новинар и заедно со сопругот ја имаат фондацијата „Ерик Трамп“ која финансира во детски болници.

 

Локални избори 2021