вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 185
home Занимливости

Домашна маска за чисто лице

Домашна маска за чисто лице

Направете маска за лице од природни состојки.

Потребни ви се 1 лажица мед, 1 шолја чај од камилица и половина мала шолја јаболков оцет.

Измешаје мед и оцет, па додајте камилица, оставете малку да отстои, па нанесете на лицето. Оставете 10-15 минути, па измијте го лицето.

Ќе забележите подобрување во рекордно време, вашето лице ќе биде чисто и убаво.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

извор:готви.мк

Локални избори 2021