среда, 18. мај 2022. Вести денес: 192
home Занимливости

Доктор Гугл: Ова се најпребарувани прашања поврзани со здравјето во 2017

Доктор Гугл: Ова се најпребарувани прашања поврзани со здравјето во 2017

Гугл и оваа година објави топ листа која ги прекажува најпребаруваните работи во изминатите 12 месеци.

Многумина пред да одат на лекар, симптомите ги пребаруваат на Гугл. Сепак, потребно е да се потпрете на мислењето и дијагнозата на лекарите.

Ова е листата на најбараните прашања на Гугл

1.Што е кето диета?

2.Што е CTE?

3.Што е зависност од опијати?

4.Што е лупус?

5.Што го предизвикува икањето?

6.Зошто кашлањето се интензивира навечер?

7.Зошто кокосовото маско е лошо за нас?

8.Зошто јаболковиот оцет е корисен и добар за нас?

9.Зошто не можам да доживеам оргазам за време на секс?

Коронавирус