четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Занимливости

Додека сите бегаа од дождот, тој зема сунѓер и направи нешто корисно (ВИДЕО)

Додека сите бегаа од дождот, тој зема сунѓер и направи нешто корисно (ВИДЕО)

На некои дождот им е најголем непријател, но не и на еден маж од Шпанија кој во невремето најде добра намена.

Наместо да се крие дома додека летниот дожд да помине, овој маж побрза да ја фати секоја капка дожд и да го испере својот автомобил.

Без маица на себе излета надвор носејќи во раката сунѓер со сапун, па го изриба својот автомобил и чекаше водата од небото да го направи своето.

Коронавирус