петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 4
home Занимливости

Добила бакшиш од 1.000 долари, но кога ја видела пораката на сметката ѝ се слошило (ФОТО)

Добила бакшиш од 1.000 долари, но кога ја видела пораката на сметката ѝ се слошило (ФОТО)

Вработена во ресторанот „Moonshadows“ во САД, објави фотографија на Редит, која стана вирална за кратко време, а се однесува на пораката што ја нашла на сметката.

Таа му доставила на купувачот сметка во износ од 129 долари и била многу изненадена кога видела дека човекот оставил многу поголем износ на пари.

Сепак, кога внимателно ја погледнала сметката, имала што да види. На неа била напишана многу вознемирувачка и несоодветна порака.

„Прекрасни брадавици, принцезо, јави ми се“, напишал тој до својот телефонски број и се потпишал како „господар“.