понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 147
home Занимливости

Дневен хороскоп за 30 декември 2020: Дознајте што ве очекува во текот на денешниот ден!

Дневен хороскоп за 30 декември 2020: Дознајте што ве очекува во текот на денешниот ден!

ОВЕН

Работа: Имате дилема и не сте сигурни за која одлука да се одлучите, и која ќе ви донесе поголеми бенефити.

Љубов: Брачниот партнер е задоволен од односот. Му годи што, конечно, поминувате повеќе време заедно.

Здравје: Синусите се чувствителни.

БИК

Работа: Успешни сте во работите кои се од креативен тип, односно врзани за уметност и хуманитарна работа.

Љубов: Презадоволни сте од врската. Ве воодушевува добрата комуникација и разбирањето од партнерот.

Здравје: Алергија е можна.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Нервозни сте поради лошата ситуација на работа. Проблеми има, а вие не успевате никако да ги решите.

Љубов: Презадоволни се од односот со партнерот. Во целост сте отворени кон него.

Здравје: Урогениталниот тракт е чувствителен.

РАК

Работа: Ви пречи монотонијата на работа. Менувате се што можете, за подобро да се чувствувате.

Љубов: Не сте задоволни од односот со партнерот. Јасно ви е дека вие сакате повеќе семејство, од него.

Здравје: Слаба циркулација.

ЛАВ

Работа: Загрижени сте поради ситуацијата на работа. Работни обврски се се помалку. Се плашите да не дојде до колапс.

Љубов: Брачниот партнер ви пружа разбирање и поддршка што сега ви е неопходно.

Здравје: Проблеми со притисокот.

ДЕВИЦА

Работа: Се воспоставува дека важите грижи биле неосновани. Соработка со странците се одвива на задоволителен начин.

Љубов: Уживате во времето минато со брачниот партнер. Секогаш ви е интересно да го чуете неговиот став.

Здравје: Варира притисокот.

ВАГА

Работа: Воодушевени сте од соработката со странците. Тие ги поддржуваат вашите идеи, што ви значи.

Љубов: Односот со партнерот е стабилен. Максимално уживате во неговото внимание.

Здравје: Проблеми со гениталиите.

ШКОРПИЈА

Работа: Загрижени сте поради лошата ситуација. Проблеми има многу, а вие не успевате да се изборите со нив.

Љубов: Односот со симпатијата, конечно почнува да оди во добар правец. Другата страна предлага врска.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Размислувате околу следниот потез. Имате некои идеи, но и натаму не сте ги разработиле детално.

Љубов: Уживате во времето минато со партнерот. Љубовта и страста се дел од вашата врска.

Здравје: Проблеми со грлото се можни.

ЈАРЕЦ

Работа: Комуникацијата не ви е силна страна. Најдобро е да избегнувате контакти со претставниците на медиумите.

Љубов: Во целост сте посветени на партнерот. Ви се допаѓа страста која другата страна ја буди во вас.

Здравје: Стомакот е чувствителен.

ВОДОЛИЈА

Работа: Комуникацијата со соработниците не е најдобра. Имате впечаток дека не се отворени кон вас.

Љубов: Со брачниот партнер доаѓа до проблеми во односот. Чувствителен е, а вие со зборови случајно го ранувате.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

РИБИ

Работа: Колегите не се сложуваат со вашите идеи. Наместо нивните критики да ги разгледате, а нивните коментари ги доживвувате лично.

Љубов: Имате симпатија, но не успевате да остварите контакт.

Здравје: Грлото е чувствително.

Коронавирус