среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

Дневен хороскоп за 08 јануари 2021: Дознајте што го очекува секој занак од зодијакот во текот на денешниот ден!

Дневен хороскоп за 08 јануари 2021: Дознајте што го очекува секој занак од зодијакот во текот на денешниот ден!

ОВЕН

Работа: Работната ситуација лошо влијае на вас во психолошка смисла. Загрижени сте поради недостаток на резултати.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен и емотивно исполнителен.

Здравје: Чувајте се од ладно, бубрезите и синусите се чувствителни.

БИК

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Имате многу обврски, а профитот ви е најдобра мотивација.

Љубов: Ве очекува разговор со партнерот. Саканата личност премногу е загрижена поради финансиите, но вие го смирувате.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку работата има врска со странство или фармација, одлично се развива.

Љубов: Емоциите ви проработиле и неопходна ви е интензивна врска. Саканата личност дава предност на проблемите кои сака да ги реши.

Здравје: Можни се проблеми со дишните органи.

РАК

Работа: Ве загрижува ситуацијата. Работата е во фаза на стагнација, а вашите напори тоа да се промени, носи резултати.

Љубов: Лошата работна ситуација влијае и на вашата врска, и не успевате да се опуштите.

Здравје: Реума ве мачи.

ЛАВ

Работа: Пред вас е работен состанок на кој минувате катастрофално. Од вашите очекувања нема ништо, и ова фиаско и емотивно и професионално ве погодува.

Љубов: Не ви е до средба со партнерот.

Здравје: Не сте расположени.

ДЕВИЦА

Работа: Фрустрирани сте со ситуацијата на работа. Колку и труд да сте вложиле, во ова поле нема никакво поместување.

Љубов: Работата директно влијание на врската во смисла дека го одложувате состанокот со партнерот.

Здравје: Не сте расположени.

ВАГА

Работа: Ситуацијата на работа е стабилна и вие сте задоволни. Со надредената личност разговарата на тема нови планови.

Љубов: Односот со партнерот е полн со љубов и страст. На партнерот му помагате да ги реши своите проблеми.

Здравје: Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Фрустрирани сте поради ситуацијата на работа. Работата е во фаза на стагнација и вашите напори не носати никакви резултати.

Љубов: Заинтересирани сте за личност која живее во друга држава. Вам далечината не ви е проблем.

Здарвје: Главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Сконцентрирани сте на старите проблеми кои конечно успевате да ги надминете. Задоволни сте поради тоа.

Љубов: Ве очекува ново познанство во текот на кој оставате позитивно искуство на другата страна.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Новите работни планови не даваат резултати, и се чувствувате фрустрирано.

Љубов: Пред вас е ново познанство, и личноста толку ви се допаѓа што планирате повторно да ја видите.

Здравје: Хронични проблеми и слаб имунитет.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате работни непријатели кои започнуваат офанзива против вас. Тоа не ве загрижува, но страшно ве нервира.

Љубов: Немате желба да се видите со партнерот, и одбивате средба. Партнерот размислува да ја раскине врската.

Здравје: Притисокот е нестабилен.

РИБИ

Работа: Вредни сте, енергични и точно знаете што сакате да постигнете. Интуицијата е нагласена и ви кажува дека ќе бидете успешни.

Љубов: Не сте задоволни од врската. Имате впечаток дека партнерот не е заинтересиран.

Здравје: Стабилно здравје.

Коронавирус