вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Занимливости

Девојки качени на ковчези тверкаат на покојните, еден од нив беше отворен-од тоа што се случи потоа ќе подзинете (ВИДЕО)

Девојки качени на ковчези тверкаат на покојните, еден од нив беше отворен-од тоа што се случи потоа ќе подзинете (ВИДЕО)

Во последните неколку месеци светот го обиколија видео снимки од жителите на Гана за кои нормалана појава е играњето за време на погребите.

И додека овие снимки насмеаја многумина, на социјалните мрежи пристигна нешто уште пострашно.

Имено на социјалните мрежи се појавија видео снимки на кои се гледа како девојки тверкаат за време на погребни церемонии врз ковчезите на покојните.

Бизарните сцени иако се шокантни и неочекувани за целиот свет, во оваа земја тоа е нормална појава.

Покрај тоа во позадина се слуша и гласна музика, но и плачењето на блиските, а во еден момент на едно од видеата се гледа како и девојката го бакнува покојникот погледнете.