недела, 18. август 2019. Вести денес: 58
home Занимливости

Девојка се пофалила со добитното ливче на Фејсбук, па доживеала пекол кога отишла во обложувалницата

Девојка се пофалила со добитното ливче на Фејсбук, па доживеала пекол кога отишла во обложувалницата

Полицијата во хрватска добила чудна пријава од 27 годишна девојка која била измамена за повеќе стотина хрватски куни.

Имено девојката на 17 јануари откако дознала дека остварила добивка во спортска обложувалница ја објавила фотографијата од добитното ливче на социјалните мрежи, а кога заминала во обложувалницата по парите таа не можела да ги подигне, бидејќи тоа некој претходно го направил.

Полицијата сега го бара непознатото лице кое ја направило оваа измама, а во меѓувреме апелира до граѓаните да не објавуваат секаков вид на информации на социјалните мрежи.