понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 130
home Занимливости

„Детето ви е голо на прозорец“ – по оваа порака мајката истрчала во собата на синот

„Детето ви е голо на прозорец“ – по оваа порака мајката истрчала во собата на синот

Џени, мајка на две момчиња во Ајова, имала прилично обичен ден се додека една порака не го сменила тоа.

Помалиот син Дакс бил во неговата соба и гледал цртан филм, а Џени решила да ја искористи можноста за брзо туширање.

Според нејзините зборови, таа минала максимум пет минути под туш, а кога излегла, забележала дека добила порака на нејзиниот мобилен телефон.

-Почнав да се смеам толку многу што едвај се контролирав да му се јавам на сопругот, рекла Џени за „Базфид“ и продолжила:

„Подоцна еден сосед ни рече дека Дакс му мавтал кога го забележал, но до моментот кога го зела мобилниот телефон да го фотографира, престанал“.

Она што и беше особено интересно на Џени е што кога излегла од тушот, Дакс најнормално седел на креветот и гледал цртани филмови.

 

Коронавирус