понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Занимливости

Денес е петок 13-ти: Овие работи никако не смеете да ги направите

Денес е петок 13-ти: Овие работи никако не смеете да ги направите

Денес е петок 13- ти и бидете внимателни да не ги направите овие неколку работи.

Денес е првиот Петок 13-ти за оваа 2017 година. На денот кој се смета за баксузен, ова не смеете да го правите:

Внимавајте да не истурите сол, не поминувајте под скали, ако кажете нешто лошо чукнете во дрво.

Се смета дека денеска не треба да допрете буба-мара, и не треба да го прекрстувате приборот за јадење.

Коронавирус