сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 60
Во живо

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: Гоце е Македонија

home Занимливости

Дали се ова најлошите дресови во историјата или лошо е светлото? (ФОТО)

Дали се ова најлошите дресови во историјата или лошо е светлото? (ФОТО)

Некои медиуми го нарекоа „најлош дрес во историјата“ други пак велат дека е до светлото. Проценката ја оставаме на вас.

На фотографијата се тимот на Колумбија во велосипедизам, на почетокот на трката Џиро Тоскана.

Дресовите се заедничко дело на универзитетот во Богота, министерството за спорт и канцеларијата на градоначалникот на метрополата на Колумбија.

Доколку е до светлото, тогаш еве уште една фотографија, за подобар увид.