вторник, 28. март 2023. Вести денес: 119
home Занимливости

Дали ова е маж на годината: Она што го направи за малото кученце не би го направил никој (ВИДЕО)

Дали ова е маж на годината: Она што го направи за малото кученце не би го направил никој (ВИДЕО)

Нашиот однос кон животните често открива какви сме ние луѓе. Во градските средини животните и оние кои имаат сопственици, а и оние кои се улични често доаѓаат во опасност.

Посебно кучињата, како и ова на снимката, кое најверојатно е во Италија.

Едно куче заврши покрај доста прометен булевар, заробен меѓу автомобили кои со голема брзина поминуваа.

Нема шанси дека кучето безбедно би поминало, да не се појавеше еден маж, кој внимателно му пријде на кучето и го однесе на безбедно.

loading...