недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 8
home Занимливости

ЦРВЕНА РЕКА: Оваа вода е магична, кога ќе ја видите ќе останете без зборови (ВИДЕО)

ЦРВЕНА РЕКА: Оваа вода е магична, кога ќе ја видите ќе останете без зборови (ВИДЕО)

Кога го истражувате Перу и она што може да го видите во оваа далечна земја, затоа што малкумина имаат можност неколку пати да ја посетат, една од атракциите со кои може да се сретнете е „Палкеља Пукамајо“ позната како Црвена река.

Оваа необична река се наоѓа во областа Куско и може да се види само во сезоната на дождови кога порој на вода го мие речното корито.

Бидејќи областа е полна со железен оксид, водата се појавува во црвена или розова боја, во зависност од делот на потокот и количината на железо во водата.

Текот на оваа „сезонска“ река е долг околу пет километри, кога се меша со останатите реки и ја губи својата необична и карактеристична боја.

Ако некој сака да го посети Перу во периодот во кој може да ја види Црвената река, тој треба да биде подготвен за лизгави патишта, поројни дождови, но и на фактот дека многу други знаменитости нема да бидат достапни за туристите поради временските услови.

 

View this post on Instagram

 

?️PERU?️PART 3?️ Red River of Cusco, Peru ?️Follow @travel_bucket_list_ ?️ . . Cusco’s Red River is only visible during Peru’s rainy season months, which last roughly from December until April. If you would like to see this stunning pastel-colored river for yourself, one of the best times to visit is in April, when the rains have started to dissipate but the water level of the river is still high. Cusco’s Red River is formed due to rain run-off from the nearby Palcoyo Rainbow Mountain. The range of colors in this vibrant valley are a result of the different mineral content on different layers of soil, which have been made visible by erosion. . . . The Red River’s coloring is the result of red sandstone full of iron oxide. This mineral-rich sedimentary rock gets washed off the hillsides when it rains and turns the water a distinct red or pink hue (the exact tone depends on the volume of precipitation). . . What to Bring Palcoyo’s high altitude means that you should come prepared with proper clothing for cold weather, including warm layers, a coat, a hat, a scarf and gloves. Though the trail through Palcoyo is not as difficult as the one which leads to Vinicunca, it can still be muddy so it’s a good idea to wear some decent hiking boots as well. Lastly, it’s important to be familiar with how to treat altitude sickness and bring along some coca leaves or pills to help deal with the symptoms. @hiltondavila #redrivercusco #redriverperu #redreiver #travel #placestovisit #bucketlist #wanderlust #travelgram #adventure #nature #instatravel #vacation #trip #hiking #hikersdream #exploretheworld #beautifuldestinations #traveladdict #traveltheworld #travelgoals #travelling #traveller #luxurytravel #breathtakingplaces #amazingplaces #mustsee #lovetotravel #naturephotography #beautifuldestinations #HiddenGems https://www.cusconative.com/journal

A post shared by BeautifulEarth (@travel_bucket_list_) on

 

View this post on Instagram

 

? رود قرمز خیره کننده در Cusco تنها یک نمونه از دمیده شدن روح به پرو است. این کشور دارای مکان های شگفت انگیز و مناظر منحصر به فرد بسیاری است. رودخانه سرخ در کوسکو به طور محلی به عنوان Palquella Pucamayu، شناخته می شود. این آبراه عجیب و غریب با طول حدود 5 کیلومتر، دارای رنگ قرمز بوده و پس از ترکیب با با برخی جریانهای دیگر و رودخانه های کوچک، رنگ آن رقیق می شود و رنگ منحصر به فرد خود را از دست می دهد. این رودخانه های کوچک در نهایت به رودخانه ی Vilcamayo که از دره ی مقدس کوسکو عبور می کند و ماچو پیچو عبور می کند می ریزد. در پایین دست، این رودخانه به قبل از عبور از میان غار پنگو د مینیک (Pongo de Mainique)، به عنوان رودخانه اروبامبا (Urubamba River) وارد جنگل شده و به رودخانه قدرتمند آمازون می ریزد. رودخانه رودخانه کوسکو به علت بارش باران در نزدیکی کوه های رنگین کمان پرو شکل می گیرد. طیف رنگی در این دره پر جنب و جوش، نتیجه محتوای مواد معدنی مختلف در لایه های مختلف خاک است که توسط فرسایش قابل مشاهده است. رنگ قرمز رودخانه نتیجه ماسه سنگ قرمز پر از اکسید آهن است. این سنگ رسوبی غنی از مواد معدنی وقتی که باران می آید از صخره ها شسته می شود و آب را به رنگ قرمز یا صورتی متمایز می کند (تن دقیق بستگی به حجم بارش دارد). از آنجایی که این رودخانه به دلیل بارش باران شکل می گیرد، این رودخانه قرمز یا صورتی در کوسکو معمولا فقط در ماه های بارانی پرو قابل مشاهده است. در بقیه ماه های سال، سطح آب رودخانه بسیار پایین بوده و رنگ آن تقریباً قهوه ای است. با عبور رودخانه از میان تپه های سرسبز و زمین های مسطح کشاورزی، رودخانه سرخ Palcoyo در مقابل مناظر روستایی اطراف، کنتراست شدیدی را ایجاد می کند. رنگ گیلاسی آن احساسی غیر واقعی به خود می دهد، انگار که این رودخانه متعلق به دنیای دیگری است که به دنیای ما وارد شده است. تو طوری احساس می کنی که انگار به یک اثر هنری قدم گذاشته ای، همان طور که این مکان رویایی را کاوش می کنی. . . . . . #گردشگری #جاذبه_گردشگری #جاهای_دیدنی #جاذبه_توریستی #رودخانه #رودخانه_سرخ #رودخانه_سرخ_کوسکو #پرو #طبیعتگردی #طبیعت_زیبا #طبیعت #travel #travelphotography #nature #naturephotography #redriver #redrivercusco #cuscoredriver #cusco #peru

A post shared by keshvargardi (@keshvargardi) on

Коронавирус