четврток, 29. јули 2021. Вести денес: 1
home Занимливости

Чевлата и испадна за време на воената парада во Русија: За тоа што се случи потоа денеска зборува целиот свет (ВИДЕО)

Чевлата и испадна за време на воената парада во Русија: За тоа што се случи потоа денеска зборува целиот свет (ВИДЕО)

Командантот на руската балтичка флота, адмирал Александар Носатов лично денеска и врачи награда на учесничката во воената парада на победата во Русија.

Имено на учесничката за време на парадата и се соблече и загуби чевелот, но наместо да направи застој таа продолжи да маршира, по што стана вистинска сензација низ целата земја и светот.

Поради нејзината храброст денеска таа добила благодарница, медал и букет цвеќе за својата снаодливост, пренесува РИА новости.

Ксенија Калчинској исто така е наградена за издржливоста и самоконтролата која ја покажала во текот на воената парада, не забележувајќи го тоа речиси од никого.

Инаку таа денеска стана вистински херој во Русија, а веќе четири години служи како медицинска сестра во штабот во една против пожарна единица.

Коронавирус