понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 58
home Занимливости

Цената на цреши во македонски маркет стана хит на социјалните мрежи: Мамо, ќе ми купиш ли цреши? (ФОТО)

Цената на цреши во македонски маркет стана хит на социјалните мрежи: Мамо, ќе ми купиш ли цреши? (ФОТО)

Изминатиот период на социјалните мрежи се појави фотографија од еден македонски супер маркет каде цената на црешите е нетипична за нашиот пазар.

Имено доколку сакате да јадете цреши во јануари месец за нив ќе мора да искеширате ни помалку ни повеќе туку 2199 денари.

Дали станува за грешка или ова е реалната цена проценете сами.