среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Целиот регион му се смее на овој новинар- направи неповторлив лапсус околу новиот закон за пушење (ВИДЕО)

Целиот регион му се смее на овој новинар- направи неповторлив лапсус околу новиот закон за пушење (ВИДЕО)

Водител на една босанска телевизија ги насмеа читателите на целиот регион кога во емисија му се заплетка јазикот додека читаше вест околу новиот закон за пушење на јавни места.

Имено тој сакаше да ги предупреди граѓаните какви казни ќе следуваат додека не ги почитуваат законите за забрана за пушење на јавните места.

Но, наместо да каже што ќе се случи на оние кои го кршат законот, тој направи лапсус за кој веќе зборува со денови целиот регион, погледнете.

 

Posted by Martinko Martinovic on Thursday, August 27, 2020

Коронавирус