среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 164
home Занимливости

Цела Англија и се смее на полицијата- споделија фотографија од крадец кој го бараат, но ваков лик има само во цртаните (ФОТО)

Цела Англија и се смее на полицијата- споделија фотографија од крадец кој го бараат, но ваков лик има само во цртаните (ФОТО)

Англиската полиција бара маж кој ограбил жена, па по тој повод објави и цртеж од неговиот лик опишувајќи го како лик кој учествувал во грабежот на една жена.

Сепак цртежот предизвика бурни реакции поради неговиот облик на главата.

Имено мажот на 16 април од 13.30 до 14.30 извршил кражба откако и кажал на жената дека во нејзиниот дом постои проблем со канализацијата и мора да погледне во нејзините цевки.

Жената го однела мажот во дворот, а додека тој и уште еден негов „помошник“ ги проверувале цевките, друг нивен помошник влегла во нејзиниот дом и и украле пари.

Полицијата ги повика граѓаните кои имаат информации да ги споделат со нив, тие нацртаа и цртеж од ликот, но неговиот изглед ги насмеа сите.

-Сигурен сум дека сум играл тенис со него.

-Потсетува на лик од Лего филмот, а многумина коментираат дека и неговото лице ја „прелажало“ жената која го пуштила во домот.

Коронавирус