сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 67
home Занимливости

Бургер кој го „запали“ интернетот: Некои се воодушевени, други згрозени и тврдат дека никогаш не би го пробале (ВИДЕО)

Бургер кој го „запали“ интернетот: Некои се воодушевени, други згрозени и тврдат дека никогаш не би го пробале (ВИДЕО)

Креаторот на содржината на социјалната мрежа ТикТок, австралијанката Аје, предизвика вистинска лавина коментари кога сподели рецепт за чизбургер, за кој наместо леб користеше парчиња домати.

Аје, која води влог за готвење, внимателно подготви плескавица и наредени стопено сирење, салата, сос, кромид, кисели краставички, помеѓу две големи парчиња домат, што привлече големо внимание од корисниците на оваа социјална мрежа.

Додека го тестираше своето јадење, таа прилично уживаше и тврди дека е многу вкусна.

– Малку е незгодно да се јаде, но ако сакате домати, мислам дека треба да ги пробате. Всушност, мислам дека тој е многу добар – рече Аје.

Оваа Тиктокерка ја следат повеќе од 600.000 луѓе, а бидејќи околу нејзината верзија на плескавицата се појави голема бура, таа детално покажа како да се подготви.

@cookingwithayeh

Part 1. Tomato Bun Burger 🍔 Would you try this?? IB @janellerohner 💗 #fyp #foryou #foodtiktok #tomatobunburger #burger

♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod

Видеото беше прегледано повеќе од 75.000 пати за само 24 часа, но реакциите беа поделени.

Додека на едни има течеше лига од устата, други беа незадоволни.

– Не, нема шанси да го јадам ова вака. Лебот оди со плескавици – напиша еден корисник, додека друг додаде, дури и ако сака домати, плескавицата не е плескавица без леб.

– Јадам ваква храна многу често, бидејќи не сакам леб, ова е одлична замена – коментира друг.

Еден од корисниците се изнервирал што овој плескавица е доста неуредна, а Аје одговори дека колку е поразредена, толку е повкусна храната.

Најнови вести

Коронавирус