вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 47
home Занимливости

„Буквално се тресам“: Келнерка остана во шок кога виде колкав бакшиш доби (ФОТО)

„Буквално се тресам“: Келнерка остана во шок кога виде колкав бакшиш доби (ФОТО)

Сара од Илиноис објави фотографија од сметката од 693 долари, со која како бакшиш добила 2020 долари.

„Буквално се тресам“, напиша 21-годишната девојка покрај фотографијата на својот профил на Твитер.

 

Нејзиниот пост стана вирален, иако имало и такви кои се сомневаат во неговата автентичност.

Патем, ова е веројатно предизвикот # 2020tipchallenge, кој беше популаризиран од Дони Волберг, братот на актерот Марк Волберг, минатата Нова година, со кој познатите лица анонимно им подаруваат огромни бакшиши на угостителите.

Коронавирус