недела, 5. јули 2020. Вести денес: 16
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Занимливости

Брза достава на храна – со дрон!

Брза достава на храна – со дрон!

Имено, храната сега се доставува со велосипеди, мотори и автомобили, а Uber планира тоа да го промени за три години.

Компанијата која што направи вистински бум кога станува збор за такси превпзо, веќе размислува за ширење на нови пазари.

Инаку, познато е дека Uber веќе подолго време е вклучен во тестирањето на комерцијални беспилотни летала. Пред три години, Uber во соработка со Dialexa, во Далас користеше дронови за достава на храна.

Парламентарни избори 2020