петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 22
home Занимливости

Борисов беше смешен, а овој политичар е урнебесен: Невиден кикс со ставање на заштитната маска (ВИДЕО)

Борисов беше смешен, а овој политичар е урнебесен: Невиден кикс со ставање на заштитната маска (ВИДЕО)

Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамапоса е снимен како безуспешно се обидува да стави заштитна маска на лицето во текот на прес-конференција додека зборува токму за тоа, со цел да ги поттикне луѓето да ги користат маските.

Слична ситуација имаше и со бугарскиот премиер Бојко Борисов кој згреши со маската.

Пред да направи кикс со маската на уста, Рамaпосa најави дека некои вонредни мерки и реакции ќе бидат ублажени, но ги повика граѓаните да носат маски во јавен превоз.

Коронавирус