понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Богатите деца на Будимпешта се најдобри од сите: Погледнете какви фотографии споделуваат на Инстаграм (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Богатите деца на Будимпешта се најдобри од сите: Погледнете какви фотографии споделуваат на Инстаграм (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Неодамна се појави нов Инстаграм профил „Богати деца од Будимпешта“, на кои се поставуваат фотографии од млади луѓе кои се расфрлуваат со своето богатство и на тој начин предизвикуваат завист кај оние кои мечтаат за таков живот.

Унгарската социјална елита преку овој профил дава свој ексклузивен распоред на животот, затоа што освен животот на висока нога во Будимпешта, тие уживаат и во луксузни одморалишта ширум светот.

Профилот за кратко време собра 12.000 следачи.

Многу од прикажаните богати деца ги трошат парите кои ги наследиле, затоа што со годините кои ги имаат, немале доволно време се сами да стекнат.

Коронавирус